Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bti/public_html/012.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Dotacje z Unii Europejskiej 2016/2017

Pomysły mające szansę na dotacje z Unii

Czasem zwykłe dofinansowanie z Urzędy Pracy nie wystarczy na założenie własnej działalności gospodarczej, co należy wtedy zrobić? Przede wszystkim trzeba zorientować się, skąd jeszcze można uzyskać jakieś fundusze pomocnicze na firm.

Rok rocznie Unia Europejska oferuje Polakom pieniądze przeznaczone dla działalności gospodarczych. O takie dotacje ubiegać mogą się wszelcy przedsiębiorcy, zarówno ci, którzy zamierzają właśnie uruchomić własny biznes, jak i ci, którzy już posiadają działającą na rynku firmę. Ci drudzy jednak mają jedno podstawowe ograniczenie, a mianowicie w takim przedsiębiorstwie Skarb Państwa albo jednostka samorządu terytorialnego nie może posiadać: więcej niż 24% wkładów, udziałów, bądź akcji, więcej niż 24% praw do udziałów z zysków oraz więcej niż 24% głosów w zgromadzeniu wspólników/walnym. Jedno, z czym muszą liczyć się wszyscy, to mnóstwo papierkowej roboty związanej z uzyskaniem tego rodzaju dodatkowych środków finansowych.

Jak wygląda ubieganie się o dotacje z Unii?

Przede wszystkim istnieje wiele rodzajów dotacji, a każda z nich posiada swój własny program. Pierwszym krokiem jest więc wybór odpowiedniego programu dla nas. Chodzi dokładniej o to, aby wybrać odpowiedni rodzaj dotacji dla naszych potrzeb, bowiem jeśli tutaj się pomylimy, nasz wniosek zostanie odrzucony już na samym początku. Każdy rodzaj dotacji ma odpowiednie dokumenty, które należy złożyć oraz wypełnić. Jak poprawnie wypełnić wniosek? Przede wszystkim taki wniosek musi być wypisany niebieskim długopisem, w innym wypadku zostanie on na wstępie odrzucony, ponieważ będzie wzięty za kserokopię oryginału. Podczas samego wypełniania należy dokładnie czytać polecenia, aby nie polec na tym polu. Dokładniejsze informacje na ten temat można uzyskać, np. w Internecie.

Unia Europejska rozgranicza wysokość dofinansowania dla firm, które już istnieją na rynku, ze względu na ich wielkość, a dokładniej:

a) ze względu na ilość osób, które zostały zatrudnione w ciągu ostatnich dwóch lat w firmie
b) ze względu na roczny dochód netto ze sprzedaży
c) ze względu na sumę aktywów bilansu w ciągu dwóch ostatnich lat działalności